ورود

الزام تلگرام به انتقال سرورهایش به ایران

1 1 1 1 1 (0 Votes)

از مدت ها پیش سر این موضوع که شبکه اجتماعی تلگرام سرورهایش به ایران بیاورد بین ایران و این شبکه اجتماعی محبوب بحث و گفتگو بود ، مدیر تلگرام هم اعلام کرد که سرورهایش را به ایران می آورد ولی هنوز این کار توسط آنها انجام نشده با طرج جدید ایجاد فیلترگین هوشمند و بهبود آن به تازگی ایران تلگرام را ملزم به انتقال سرورهای خود می کند در ادامه با آموزشگاه طراحی سایت 4mdesign همراه باشید

 

 

 

سید محمدرضا آقا میری، عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه معتقد است مردم به تلگرام وابستگی دارند. اگر تلگرام به خواسته‌ موجه ایران تمکین نکند به سرنوشت شبکه‌هایی که فیلتر نشدند، اما حذف شدند دچار می‌شود ولی تاکنون تلگرام تا حدی به خواسته‌های ایران توجه کرده است.

آقا میری در مورد الزام تلگرام به انتقال سرورهایش به ایران اعلام کرد :«اگر تلگرام سرور خود را به ایران نیاورد در رقابت با شبکه‌های اجتماعی دیگر حذف خواهد شد. تلگرام اکنون عمده‌ترین شبکه اجتماعی مورد توجه در ایران است و مردم به این شبکه وابسته هستند و ما نیز به این وابستگی مردم توجه داریم. از سوی دیگر تمامیت استقلالی ما نیز مورد نظر است و نمی‌شود که یک شبکه اجتماعی وابسته به یک کشور در ایران فعالیت کند، قوانین ما را رعایت نکند و ما نیز به آنها اجازه فعالیت دهیم. البته در هیچ کشوری نیز چنین نیست.»

این عضو کمیته فیلترینگ گفت: «تلگرام حتماً باید به خواسته‌های ما تمکین کند و در غیر این صورت مسدود نخواهد شد اما گرفتار سرنوشت شبکه‌های اجتماعی قبلی خواهد شد که فیلتر نشدند، اما حذف شدند. تمامی اعضای کارگروه فیلترینگ بر این مطلب تأکید دارند که همه شبکه‌های خارجی باید قوانین کشور ما را اجرا کند.»

به گفته آقا میری، عمده‌ترین مشکل شبکه‌های اجتماعی در ایران شبکه تلگرام بوده که این شبکه بسیار گسترش پیدا کرده و واقعاً نگران کننده است. اگر این شبکه به خواسته‌های ایران توجه نکند کار برایش دشوار خواهد شد این خواسته‌ها کاملاً منطقی است که بخشی از آنها به پلیس فتا مربوط می‌شود. گاهی جرم‌هایی در بستر تلگرام انجام می‌شود که شاکی و متهم دارد و زمانی که سرور در ایران نباشد قاضی باید به چه چیزی استناد کند و در نبود این امکان حقی ضایع خواهد شد.

آقامیری عضو کمیته فیلترینگ در مورد درخواست‌های ایران و همکاری تلگرام افزود:«تاکنون تلگرام تا حدی به درخواست‌های ایران توجه کرده که امیدواریم این توجه بیشتر شود.»

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به تازگی اعلام کرده بود که دولت قصد فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام را ندارد.

نظر شما درباره انتقال سرورهای تلگرام به ایران چیست ؟

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید